Plaukų pomada

Bioeco namai, pasaulis

Mūsų mėgstama kompanija Lafes šį sezoną pristatė naujieną, įdomų produktą, kurį galite rasti ir mūsų lentynose. Tai – plaukų pomada.

Gal kažkam girdėta, o gal ir nelabai, tačiau plaukų pomada turi seną istoriją. Dar XIX a. atsirado pirmosios pomados, kurių pagrindinė sudedamoji dalis buvo lokio riebialai. Laikui bėgant produkto sudėtis keitėsi ir keitėsi, XX a. lokio riebalus keitė vazelinas  ar bičių vaškas, taip priemonė tapo lengviau naudojama bei populiaresnė.

Žodis pomada kildinamas iš italų kalbos žodžio pomum, kuris reiškia…obuolį! Kodėl? Nes pirmųjų pomadų vienas pagrindinių ingredientų buvo trinti obuoliai. Gaila, tačiau šių laikų pomadose įprastai jau naudojami įvairūs kvapai, bet ne naturalūs vaisiai.

XX a. antrajame dešimtmetyje priemonė tapo būtinu atributu džentelmenui, nes jos pagalba buvo labai lengva modeliuoti plaukus. Tuo laikotarpiu vyravo koncervatyvus požiūris į vyro išvaizdą, tad pomada gelbėjo kuriant klasikines šukuosenas, pavyzdžiui, plaukus šukuojant atgal arba į šoną ir, šiukštu, kad nė vienas plaukelis nestyrotų.

Pomados aukso amžiumi vadinti galima XX a. penktąjį dešimtmetį (tuo metu “ant bangos” buvo rock’n’roll era). Jauni maištininkai tuo kart atsisakė konservatyvaus stiliaus, keitėsi šukuosenos, joms reikėjo stiprios fiksacijos. Šiais laikais pomados populiarumas nei iš toli nebeprimena XX a. penktojo dešimtmečio.

ko7852hgd

Pomados, kaip plaukų formavimo priemonės, populiarumą sumažino ir tai, kad atsirado daugybė kitokių priemonių: lakas, putos, vaškas, pastos, želė, kt. Pomados tarp visų kitų plaukų formavimo priemonių paprastai išsiskiria savo natūralia sudėtimi ir skalsumu.

Lafes plaukų pomada būtent natūralia sudėtimi ir gali pasigirti. Ši priemonė tinka susivėlusiems, trapiems, retėjantiems (!), besišakojantiems plaukams, turi subalansuota pH, tinka dažytiems plaukams. Be jokių cheminių filtrų, kvapiklių, dažų ar kitų ingredientų. Sudėties pagrindas – kokosų aliejus, garsėjantis kaip puikus odos kondicionierius, turintis plaukų augimą skatinančių savybių. Beje, kokosų aliejuje yra riebalų, artimų žmogaus sebumui. Kitas aliejus puoselėjantis plaukus ir galvos odą – arganų aliejus. Augaliniai ekstraktai (šalavijas, rozmarinai, bergamotė, dilgėlės) gydo ir puoselėja, suteikia žvilgesio, didina apimtį, saugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio, balansuoja.

lafes

Kaip naudoti šią, daugiafunkcinę priemonę? Tepti plaukus ir skalpo odą reikiamu kiekiu, gerai pamasažuoti (galite palikti per naktį ar palaikyti kurį laiką) ir išplaukite su Lafes šampūnu. Taip pat galima patepti lūžinėjančius plaukų galiukus ir, be abejo, naudoti kaip formavimo priemonę :)

Gražių plaukų ir šiltėjančio oro :)

lafes pomada

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.