Pirtis

Bioeco namai, pasaulis

Pirtis tai gėris ir malonumas kūnui. Ten patiriame fiziologinį pasitenkinimą, mėgaujamės ramybe, nusiplauname susikaupusius negerumus, neigiamas emocijas – visa tai paliekame kažkur kitur. Pirtis tai rekreacinė procedūra, kuomet atsistato ir kūnas ir siela. Po procedūros jaučiamės lengvesni visomis prasmėmis – miegame geriau, atrodome gražiau, jaučiamės geriau.
Pirtis tai ir viena socializacijos rūšių. Malonūs pojūčiai suartina, skatina bendrauti.

Trumpai apie pirties privalumus.

Kaip slides geriausia ruošti žiemą, taip ir imunitetą geriausia pradėti stiprinti jau dabar. Mūsų organizmas susidūręs su karščiu, garais intensyviau gamina baltuosius kraujo kūnelius, kurie svarbūs imuniteto palaikyme.
Pirtyje, kvėpuodami garais (ypač jei procedūrą papildome eukaliptų, arbatmedžių eteriniais aliejais), pravalome sinusus. Rekomenduoju išmėginti rozalinų eterinį aliejų, tai arbatmedžio giminaitė, pasižyminti tokiu pačiu stipriu poveikiu, bet malonesniu kvapu.

Prakaitavimo procesas pareikalauja nemažai energijos, ko rezultatas yra kalorijų deginimas. Tačiau, norisi pabrėžti, kad pirtis yra tik vienas iš būdų lieknėti, nes svorio metimas yra kompleksinis procesas. Pirtinimosi metu suaktyvėja širdies veikla, tuomet organizmas reikalauja daugiau deguonies ir kūnas pradeda kalorijas versti į naudingą energiją. Apskritai, pirtis yra naudinga sveikai širdžiai (žmonėms, turintiems širdies problemų, kai kurie specialistai rekomenduoja eiti į turkišką pirtį). Pasikaitinus ir po to pasinėrus į šaltą ežerą, upę ar palindus po dušu, širdies pulso suaktyvėjimas būna panašus kaip sporto treniruočių metu.

Šiluma, kurią po pirties jaučiame visą likusį vakarą skatina išsiskirti endorfinus. To pasekmė kokybiškas miegas.

atsisiųsti

Odai prakaituojant skatinama kolageno sintezė, giluminis valymas normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, gerinama kapiliarinė cirkuliacija. Iš tiesų, prakaitavimą galima prilyginti odos treniruotei, taip, kaip mankšta yra treniruotė raumenims. Odai tampa lengviau maitintis, savintis naudingas medžiagas.

Po pirties procedūrų pasistenkite naudoti kuo mažiau kremų, aliejų ir panašių priemonių, arba tai, tebūnie, tik natūralios, kokybiškos priemonės, kurios leis odai kvėpuoti 100%.
Ar jau žinai ką veiksi šį savaitgalį? :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.