Balandis – plaukų mėnuo

Bioeco namai, pasaulis

Tarp gausybės spalvotų buteliukų pasimesti tikrai nesunku, o kur dar tie visi pažadai Jūsų plaukams!

Bubbles coming out of a shampoo bottle

Tarpusavyje šampūnai skiriasi savo  plaunamosiomis medžiagomis. Mums įprastai prekybos ir grožio centruose, reklamose afišuojamus šampūnus sudaro 80-90% vanduo ir plaunamosios medžiagos (surfaktantai), o likusi dalis – kvapiosios medžiagos ir konservantai. Tokie šampūnai yra prisotinami medžiagomis (lauryn sodium, lauryn amonium sulfatai, beje, šiomis plaunamosiomis medžiagomis lygiai taip pat yra prisotinamos ir automobilių plovimui skirtos priemonės), kurios turi savybę putoti. Dauguma medžiagų gaunamos perdirbant naftą. Šios agresyvios medžiagos dažnai sukelia įvairias alergijas, dirgina akis, odą, plaučius, endokrininę sistemą. Kiekvienas atsakingas pirkėjas turėtų atidžiai skaityti šampūnų sudėtį ant etiketės ir vengti naudoti tokias plaukų priežiūros priemones, kurių sudėties pagrindą sudaro kenksmingos medžiagos, tokios kaip Diethanolamine (DEA), Sodium Lauryl Sulfite (SLS), Triethanolamine (TEA), Sodium Laureth Sulfate (SLSE), Fragrance, Retinyl Palmitate, visi PEG, visi Paraben ir kt. kenksmingos medžiagos.

Tad kokios alternatyvos? Kas yra natūralus šampūnas?

Natūralus šampūnas tai toks šampūnas, kuriame surfaktantai (plaunamosios medžiagos) yra augalinės kilmės, pagaminti iš augalinio (kokosų, kukurūzų ir kt.) cukraus, vadinami „alkylpolygliukozidais“(coco, decyl, lauryl). Kiti šampūnai gali būti gaminami ir muilo pagrindu. Kvapą ir terapines savybes šampūnui suteikia eteriniai aliejai. Šampūnų sudėtis gali būti praturtinta augaliniais nerafinuotais aliejais, įvairių žolelių ekstraktais, alavijų ekstraktu, kurie suteikia plaukams minkštumo, blizgesio, kovoja su pleiskanojimu, bei padeda galvos odą išlaikyti puikios būklės.

Žinoma žmones kamuoja įvairios ir skirtingos problemos bei tų problemų priežastys. Išsaugoti ryškią dažytų plaukų spalvą, plaukus ištiesinti ir spręsti panašias problemas gali tik sintetiniais priedais “pagardinti” šampūnai. Tačiau kovoti su pleiskanomis, psoriaze, riebia ar sausa galvos oda tikrai padės ir natūralios priemonės!

Nuolat naudojant natūralų ar ekologišką šampūną plaukams nebereikia papildomų balzamų, kaukių ir kt. plaukų priežiūros priemonių. Tokie šampūnai menkai putoja, arba išvis neputoja, yra natūralaus (gali pasirodyti netgi nepatrauklaus) kvapo. Todėl daugelis nusivilia, nes tikėjosi kitokio efekto. Tačiau prie natūralaus, ekologiško šampūno (kaip ir prie kitų natūralių ekologiškų kūno priežiūros priemonių) reikia pripratinti kūną. Nuolatos naudojant sintetinius nenatūralius šampūnus galvos odos pH pusiausvyra ir riebalų kiekis yra sutrikę dėl agresyvių ploviklių naudojimo.

DIY-Recipes-For-Naturally-Beautiful-Hair

Gera naujiena riebesnės galvos odos savininkams – natūralūs šampūnai yra prisotinti natūralių vitaminų ir mineralinių medžiagų, nedirgina ir nesausina odos, todėl tinkami naudoti kiekvieną dieną, o po kurio laiko dėl balansuojančių natūralaus produkto savybių, Jūsų galvos odą turėtų tapti normalia :)

IMG_20160401_164422

Bioeco namuose jūsų laukia įvairūs pasiūlymai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.