Apie laiką, kurio visi stokojame

Bioeco namai

Vienas dažniausiai girdimų pasiteisinimų skamba panašiai kaip: „Neturiu laiko“. Žmonės kalba, kad norėtų įkurtį įmonę, nupiešti paveikslą, išmokti groti gitara, išmokti japonų kalbą, o gal sudalyvauti bėgimo maratone ar parašyti knygą, bet tam paroje neužtenka valandų, o savaitėje dienų.

unnamed

Nejuokaukite! Jei tik laiką paskirstote tinkamai jo visada atsiranda. Juk neveltui viena iš auksinių taisyklių gyvenime yra: „Kuo daugiau veiki – tuo daugiau spėji“. Ir negalvokite, kad reiktų mesti įprastą veiklą. Ir toliau ją tęskite, o savo svajones ir planus kurkite vakarais prie vyno taurės ar arbatos puodelio. O gal ryte nubuskite valanda anksčiau? Užuot žiūrėję televiziją, lindėję Facebook ar pavydėję kitiems  – plėtokite savo idėją. Keleto valandų per savaitę tikrai užteks kažkam pradėti. Su darbų pradžia ateis ir įkvėpimas, nusiteikimas savo planams vykdyti.

4a76b7f833966e1fe245006cb9322f15

Juk nerizikuojate niekuo daugiau – tik trupučiu laiko. Jei kažkas nepavyks visada galėsite grįžti nuo ten, kur pradėjote. Išeikite vakare į terasą/balkonėlį/pievą ar kokią kitą mielą širdžiai vietą ir leiskite mintims tekėti.
Kai ko nors labai norite, laiko visada rasite, nepaisydami kitų savo įsipareigojimų. Tiesa ta, kad dauguma žmonių tiesiog nieko nenori taip stipriai, todėl jie saugo savo ego, teisindamiesi laiko trūkumu – teigė Jason Fried ir David Heinemeier Hansson.

Nesiugdykite įpročio teisintis laiko trūkumu, juk tik nuo Jūsų pačių priklauso ar pavyks įgyvendinti senas svajones ir planus. Nėra tokio dalyko kaip tinkamas laikas. Visada būsite per jaunas ar per senas, turėsite per mažai pinigų ar būsite per daug pavargęs. Yra tik dabartis.
Džiaukimės vasara! Ilgi jos vakarai ir yra skirti svajonėms paversti realybe…

(Tekstas parengtas remiantis Jason Fried ir Hansson David Heinemeier „Nedirbk“ 2010m.)

Dovilė K.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.