Įkvėpti. Kvepėti. Užuosti.

Pašnekesiai

Džiaugiamės galėdami Jus, mieli skaitytojai, artimiau supažindinti su kvepalų kūrimo ypatumais bei kūrybinguoju ir žaviuoju Aisčiu! Talentingasis aktorius, radijo laidų vedėjas, televizijos projektų dalyvis Aistis Mickevičius savo pašaukimą atrado ir kvapų pasaulyje. Savo kvepalų liniją “FUMparFUM“ pristatęs kūrėjas kvapą apibūdina kaip trapią ir subtilią substanciją, reikalaujančią juvelyrinio tikslumo ir kruopštumo.

Skamba užburiančiai ir stebuklingai, ar ne? :) Pažvelkime iš arčiau į kvepalų gaminimo užkulisius ir “parfumerines tiesas“.FUMparFUM
Papasakokite apie kvepalų kūrimo procesą, kaip atrandamas tinkamas ir mėgstamas kvapas, kiek mėginių reikia išbandyti, kol atrandate tą tikrąjį?    

Kvepalų kūrimo procesas yra visapusiškai sudėtingas kūrybinis veiksmas, įsivaizduojamą kvapo idėją transformuojant į konkretų kvepalų kvapą. Viskas prasideda nuo idėjos, nuo minties. Ji gali būti spontaniška ar gerai apgalvota. Gali sietis su vaizdiniais, su spalvom, su muzika, su konkrečiais kvapais, su perskaitytomis knygomis, su kino filmais, su daugybe aplinkybių. Todėl bendras parfumerio išprusimo lygis visgi turėtų būti aukštas, norint “įžeminti” tokią subtilią idėją, kaip kvapas.

Nuotrauka B.Barausko

 FUMparFUM

Kitas svarbus dalykas – nuolatinės uoslės treniruotės, kurios padeda atskirti atskirus kvapų niuansus ir sudeda į parfumerio galvos “kompiuterį” daugybę išanalizuotos kvapų informacijos. Taigi, jei turi idėjų ir išlavintą uoslę, gali imtis svarbiausio alcheminio proceso – kvapų maišymo. Čia galioja tam tikri dėsniai, nes vieni kvapai dera su kitais, kiti ne ir dviračio išrasti čia beveik neįmanoma.
Unikalią kompoziciją nulemia gebėjimas laviruoti tarp to, kas jau atrasta ir žinoma, savitos interpretacijos ir netikėtų derinių paieškų. Nors sakoma, kad parfumerija tai menas be taisyklių, visgi, tam tikros maišymo, proporcijų, kombinacijų taisyklės galioja ir niekur nuo jų nepabėgsi, nes priešingu atveju kvepalai tiesiog nesigaus. Taigi, kai turi konkrečią idėją, atsirenki galimas ir tinkamas maišymui esencijas, bloterių (popierėlių) pagalba susikuri tokią tariamą olfaktorinę erdvę, kurios pagalba orientuosiesi maišydamas ir ieškodamas tinkamų proporcijų.

FUMparFUM

Tuomet ateina sudėtingiausias kūrybinis momentas – pats kvapo maišymas, kurio metu stengiesi atrasti tobulą esencijų santykį. Taip gimsta pirminė kvapo formulė. Visgi, galutinį maišymo rezultatą įvertinti galima tik po kurio laiko. Sumaišytas kvapas turi tris-keturias savaites pastovėti, kol esencijos apsijungs į visumą. Tai kažkuo panašu į vyno gamybą. Kai įvertini rezultatą, testuoji ant bloterio ir ant odos, stebi tą kvapą, analizuoji, taisai formulę ir maišai iš naujo…Kaip ir sakiau, procesas sudėtingas ir netrumpas, nes kvapas – trapi ir subtili substancija, reikalaujanti juvelyrinio tikslumo ir kruopštumo.

FUMparFUM

Kokie kvapai Jūsų mėgstamiausi?

Sakoma, kad parfumeriui nėra blogų ar netinkamų kvapų. Visgi, kaip žmogiška, vieni imponuoja labiau, kiti mažiau. Su vienais dirbti smagiau, nes juos supranti ir perpranti, kiti – tikras galvos skausmas, neatrastos planetos arba šiaip, ne itin žavintys vaizduotę. Man artimiausi medienos, odos, tabako, dervų kvapai, iš gėlių – įvairios jazminų rūšys, iš uogų – subtilioji gervuogė, iš sintetinių molekulių – įvairūs drėgno muskuso niuansai, ambra, ozonas.Aistis Mickevicius

Kokie kvapai, Jūsų nuomone, labiausiai tinka rudeniui?
Ruduo ir vėstantys orai puikiausias metas sunkesniems, subtilesniems, paslaptingesniems kvapams “demonstruoti”. Tiems, kurie per sunkūs, per šilti, per saldūs, per rytietiški buvo vasarą. Dabar jų laikas. Manau, kad ruduo – pats dėkingiausias laikas sudėtingoms ir rafinuotoms kvapų kompozicijoms, kurios savo aromatais nudažo mūsų debesuotą, melancholišką tikrovę. FUMparFUM

Iš kur semiatės kūrybinio įkvėpimo?
Kai esi kūrybiška, artistinė natūra, inspiruoti gali viskas: kelionės, žmonės, pokalbiai, parodos, dailės albumai, perskaitytos knygos, meilės istorijos, orai, teatras, muzika…Iš tiesų, mūsų aplinka pilna kūrybinio įkvėpimo šaltinių, tereikia juos pastebėti.
FUMparFUM

Populiarėja individualūs kvepalai, kuriami pagal žmogaus mėgstamus kvapus. Ar sulaukiate tokių užsakymų? Kaip padedate žmogui atrasti Jo kvapą?
Labai žaviuosi individualios parfumerijos idėja, nes tai tam tikras grįžimas į parfumerijos ištakas, į pradžią, duoklė kūrybiškumui. Juk naujieji laikai, pramonės progresas atpigino parfumerijos gamybą ir nupigino pačią parfumerijos idėją. Kai imta masiškai gaminti kvepalus, jie tapo visiems prieinama preke, produktu, tačiau prarado išskirtinumo žavesį, idėjos supaprastėjo, nes turėjo patikti masei.
Kaip priešprieša tam atsirado nišinė parfumerija, kuri orientuojasi į turinį, į kokybę, galų gale, į ta patį individualumą. Logiška, juk kvepalai, kvapas ir yra labai individualu. Todėl tikrai džiaugiuosi, kai atsiranda norinčių savo, išskirtinio, asmeninio kvapo. Tokie klientai – tikras kūrybinis iššūkis parfumeriui. Procesas nėra paprastas, nes reikia išsiaiškinti kliento lūkesčius, pomėgius, “alergijas” kvapams, asmenybės tipą ir kitus dalykus. Tam reikalui naudoju tokį “klausimyną”, diskutuojam apie kvepalus, uostom esencijas ir ieškom “parfumerinės tiesos”. Kai kada išties gaunasi puikūs variantai. Bet klientas turi pasitikėti parfumeriu ir nebijoti atsiskleisti, kaip asmenybė.

Nuotrauka B.Barausko

 Aistis Mickevicius

Įkvėpti. Kvepėti. Užuosti. Tokios mintys kyla pabendravus su alchemiku Aisčiu. O aš džiūgaudama pranešu, jog BioEco namai didžiuojasi lentynoje pūpsančiais gražuoliais FUMparFUM butelaičiais. Visus norinčius patestuoti, užuosti ir susipažinti su FUMparFUM kvepalais kviečiame užsukti į BioEco namus arba apsilankyti mūsų internetinėje parduotuvėje http://www.bioeco.lt/lt/eparduotuve/naturalus_kvepalai

Taip ir norisi cituoti tą užburiančiai gražų pasakymą: “Ruduo – pats dėkingiausias laikas sudėtingoms ir rafinuotoms kvapų kompozicijoms, kurios savo aromatais nudažo mūsų debesuotą, melancholišką tikrovę.“

Kvepėkit ir įkvėpkit!
Justė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.